Z prowadzenia zrobił się remis...

Remisem 1:1 zakończyło się zaległy mecz 23. kolejki Nice 1 ligi Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz. Prowadzenie dla biało-niebieskich uzyskał Adrian Karankiewicz na kilka minut przed przerwą, wyrównał w 86. minucie wprowadzony po przerwie Eusebio Bancessi.

• Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:1 (1:0)

1:0 - Karankiewicz (42), 1:1 - Eusebio Bancessi (86)

Stomil: Skiba - Kubáň, Baranowski, Sołowiej, Szywacz - Zając (Ziemann 78), Stromecki, Karankiewicz, Dani Ramírez (Lech 88), Pi. Głowacki - Siemaszko (Mętlicki 90)

Olimpia: Małecki - Ciechanowski (Podlogar 71), Žitko, Wełna, Klimczak - Klichowicz, Kurowski, Mario Martínez, Feruga (Kowal 62), Michalik (Eusébio Bancessi 46) - Vukušić

żółte kartki: Karankiewicz, Zając.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Na strzał w 18. minucie zdecydował się Stromecki, piłka trafiła jeszcze w obrońcę i przeszła tuż obok bramki Olimpii. Chwilę później głową próbował zaskoczyć Małeckiego Piotr Głowacki, ale golkiper gości popisał się kapitalną paradą.

W odpowiedzi strzelał Martinez, jednak czujnie w bramce zachował się Skiba i przeniósł futbolówkę nad bramką. W 30. minucie umiejętności Małeckiego postanowił sprawdzić uderzeniem z dystansu Ramirez. Ponownie górą był bramkarz Olimpii.

W 42. minucie "Duma Warmii" objęła prowadzenie. Zając dograł do Karankiewicza, a ten wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Tuż po zmianie stron znowu z dobrej strony pokazał się Ramirez. Zagrał piłkę w kierunku bramki, ale piłkę z linii bramkowej wybił Kurowski! W 59. minucie Stomil był bliski drugiej bramki, ale strzał Siemaszki wylądował na poprzeczce.

Co nie udało się graczom Stomilu, udało się Olimpii. W 86. minucie Eusebio Bancessi wyskoczył najwyżej w polu karnym i dał gościom remis. Wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Wkrótce materiały filmowe z meczu oraz fotorelacja.