Ruch Chorzów przyjeżdża do Olsztyna

Fot. Paweł Piekutowski

Ostatni raz te zespoły w lidze spotkały się 15. września 2002 roku. Mowa tu o Stomilu Olsztyn oraz Ruchu Chorzów, które w sobotę zmierzą się w ramach 21. kolejki Nice 1 ligi. Początek spotkania 10. marca o godzinie 17:00 na stadionie Stomilu.

Będzie to ważne spotkanie - Stomil i Ruch znajdują się w dolnych rejonach tabeli.

- Od początku tygodnia przygotowywaliśmy się do tego spotkania. Nie zastanawialiśmy się czy murawa będzie dobra czy nie. Mieliśmy zapewnienia władz klubu, że zrobią wszystko, aby do tego spotkania doprowadzić - skomentował trener Stomilu, Kamil Kiereś. - Generalnie jest to mecz z cyklu o sześć punktów. Wiadomo, że Ruch napędził się ostatnim zwycięstwem, ale my mamy swój obraz gry po spotkaniu w Bielsku-Białej. Punkt był bardzo blisko, ale nie chcemy już wracać do tego pojedynku. Mamy sportową złość i nam jako trenerom, piłkarzom bardzo zależy na tym, aby można było rozegrać spotkanie. Nie chcemy przerwy, chcemy grać. 

Do osiemnastki meczowej dołączeni zostali Dani Ramirez oraz nowy nabytek Stomilu, Lukas Kuban

- Nie mogę zdradzić wyjściowej jedenastki, ale mogę powiedzieć, że Dani Ramirez oraz Lukas Kuban jest w osiemnastce meczowej. Dani pojechał na mecz z Podbeskidziem po trzytygodniowej przerwie, trenował z nami tylko tydzień. Lukas dołączył do nas w zeszły czwartek, więc ciężko było go wkomponować od razu. Wcześniej graliśmy w innym składzie personalnym, teraz pole manewru jest większe - powiedział szkoleniowiec "Dumy Warmii".

Za żółtą kartkę w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała pauzować będzie Wiktor Biedrzycki.

W pierwszym meczu tych drużyn lepszy był chorzowski Ruch wygrywając ze Stomilem 3:1.