Przełamać złą passę: Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz

W Grudziądzu jesienią zeszłego roku padł remis 1:1. Fot. Paweł Piekutowski

W środę o godzinie 19:00 w Ostródzie odbędzie się spotkanie zaległej 23. kolejki Nice 1 ligi, gdzie Stomil Olsztyn zmierzy się z Olimpią Grudziądz.

Większość meczów 24. kolejki Nice 1 ligi jest rozgrywana dopiero teraz, a nie w pierwotnym terminie (24 marca), gdyż do narodowej młodzieżowej reprezentacji zostali powołani Artur Siemaszko oraz Ernest Dzięcioł.

W ostatniej chwili również została zmieniona lokalizacja pojedynku. Pierwotnie Polski Związek Piłki Nożnej wyraził zgodę, aby oba zespoły rywalizowały na alei Piłsudskiego 69A w Olsztynie, lecz spotkanie - na wskutek protestu Olimpii - musi odbyć się w Ostródzie.

Biało-niebiescy od 3. listopada ubiegłego roku czekają na wiktorię w ligowych rozgrywkach.

- Czekamy na pierwsze zwycięstwo - mówi Paweł Abbott. - Jest taka sportowa złość, aby to osiągnąć. Czasami wystarczy jedno zwycięstwo i ta seria "pójdzie". Robimy wszystko, żeby tak się stało.

- Wyjdziemy i od pierwszego gwizdka pokażemy, że naprawdę nam zależy na grze w pierwszej lidze - powiedział Piotr Skiba. - Trener dał nam taką podświadomość, że musimy "gryźć trawę" w tym spotkaniu. 

Olimpia natomiast ostatnie wyjazdowe zwycięstwo odniosła w piątej kolejce tego sezonu Nice 1 ligi pokonując Drutex-Bytovię 1:0. Stomil ostatni raz z Olimpią zwyciężył 2. maja 2015 roku. Wówczas "Duma Warmii" po dwóch trafieniach Wołodymyra Kowala (później występującego zresztą w Grudziądzu) wygrała 2:1. Jesienią w starciu pomiędzy tymi drużynami padł rezultat 1:1. 

- To są tylko statystyki - skomentował Piotr Skiba. - Przeszło to przez myśl, iż nie potrafimy zapunktować u siebie i z Olimpią. Powtarzam, to są tylko statystyki i boisko wszystko zweryfikuje. Jest to wielka bitwa dla nas o życie.

- Myślę, że od kilku meczów jesteśmy pod taką presją i to nasila się coraz bardziej. Musimy wygrać  z Olimpią, bo remis nas nie ratuje - podkreślił Paweł Abbott.

Trzy punkty dałyby Stomilowi szansę na prześcignięcie Górnika Łęczna i zbliżenie się do będącej na miejscu barażowym Olimpii Grudziądz. 

Nadal z pierwszym zespołem nie trenuje Wołodymyr Tanczyk. Po karencji za kartki wracają Paweł i Piotr Głowacki. Za czerwoną kartkę w meczu z Pogonią Siedlce pauzuje Janusz Bucholc.

Zimą w klubie z Grudziądza doszło do zmian na stanowisku trenera pierwszego zespołu, na początku tego roku z posadą pożegnał się Jacek Paszulewicz i na jego miejsce zatrudniono starego-nowego trenera Dariusza Kubickiego.

Olimpia Grudziądz w ostatnich pięciu ligowych zmaganiach wygrała tylko raz i dwukrotnie bezbramkowo zremisowała. W zespole środowego rywala Stomilu najprawdopodobniej zobaczymy w akcji dwóch byłych zawodników "Dumy Warmii" - Wołodymyra Kowala oraz Tomasza Wełnę.

Rozkład jazdy 24. kolejki:

 

  • Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice (17:00)
  • Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice (18:00)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy (18:00)
  • Drutex-Bytovia Bytów - Górnik Łęczna (18:00)
  • Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce (18:30)
  • Stal Mielec - Miedź Legnica (19:00)
  • Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa (19:00)
  • Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz (19:00)
  • Odra Opole - GKS Katowice 1:2 (mecz rozegrano 25. marca)

 

 


Początek spotkania Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz w środę, 11 kwietnia o godzinie 19:00 na stadionie w Ostródzie.