Pękła "setka": Stomil Olsztyn - AZS UMK PBDI Toruń 109:79 | WIDEO

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali koszykarze Stomilu. We własnej hali "Duma Warmii" pokonała toruński AZS UMK PBDI 109:79. Najwięcej punktów dla olsztyńskiej drużyny rzucił Wiktor Specyalski (24).

• Stomil Olsztyn - AZS UMK PBDI Toruń 109:79 (35:28, 31:13, 20:28, 23:10)

Stomil: Wiktor Specyalski (24), Jarosław Andrusiewicz (16), Ante Markoc* (16), Rafał Chudzik* (15), Mateusz Kulis* (12), Marcin Włodarczyk* (11), Artur Bednarczyk (7), Bartłomiej Reszka* (6), Rafał Podgórski (2), Rafał Mocarski, Hubert Szachniewicz

AZS UMK: Radosław Plebanek* (31), Sławomir Murowicki* (15), Jakub Bartoszewicz (8), Zbigniew Malinowski* (7), Michał Bagaziński (2), Krystian Maćkiewicz* (2), Karol Tomczyk* (2), Mikołaj Makowski (2), Karol Marciniak, Michał Wiśniewski

* - pierwsze piątki

Na początku pierwszej kwarty toczyła się w miarę wyrównana gra. Po czterech minutach Stomil zdołał odskoczyć rywalom na siedem punktów doprowadzając do wyniku 17:10. Ostatecznie tę część olsztynianie wygrali 35:28. W drugiej kwarcie zespół Krzysztofa Wilangowskiego wypracował sobie przewagę. Goście z Torunia w tej partii rzucili tylko trzynaście punktów próbując odrabiać straty dopiero w połowie kwarty. Do przerwy biało-niebiescy schodzili z rezultatem 66:41.

Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić koszykarze toruńskiego AZS-u. Trener Krzysztof Wilangowski dał odpocząć niektórym graczom, co na początku wykorzystali przyjezdni niwelując stratę do Stomilu do jedenastu punktów. Ostatecznie przed ostatnią kwartą wynik brzmiał 86:69 dla Stomilu i tego prowadzenia Stomil już nie oddał.

Następne spotkanie "Duma Warmii" gra w Goleniowie z tamtejszym Gryfem. Najbliższy rywal Stomilu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i inny rezultat, niż zwycięstwo olsztyńskiej drużyny będzie na pewno niespodzianką. Jednocześnie jest to ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie.