Nasi w młodzieżowej reprezentacji Polski. Gol Artura Siemaszki.

W dwóch ostatnich meczach reprezentacji Polski do lat 20 wystąpili zawodnicy Stomilu Olsztyn - Ernest Dzięcioł oraz Artur Siemaszko. Zespół Dariusza Gęsiora rozegrała spotkania z Czechami (6.10.) oraz z Holandią (9.10.) w ramach Turnieju Ośmiu Narodów.

 

W pierwszym meczu nasza młodzieżówka zremisowała 3:3 w Vchrlabi. Ernest Dzięcioł wystąpił przez całe spotkanie, a Artur siemaszko został zmieniony w 77. minucie przez Michała Żebrakowskiego. Na dodatek "Siema" zanotował asystę przy golu Pawła Mandrysza na 2:1. 

Trzy dni po starciu z naszymi południowymi sąsiadami przyszła pora na pojedynek z Holandią. Tutaj również od początku z Orzełkiem na piersi zagrali nasi zawodnicy. Ernest Dzięcioł zanotował pełny czas gry. Artur Siemaszko w 51. minucie zdobył (jak się później okazało - jedyną) bramkę w tym meczu. Dziewiętnaście minut później został zmieniony przez Michała Żebrakowskiego. 

Reprezentacja Polski zajmuje w tabeli trzecią lokatę - za Anglią i Czechami - z dorobkiem pięciu punktów. 9 listopada "biało-czerwoni" u siebie podejmą ostatnią w tabeli Portugalię. 

Fot. Paweł Piekutowski